duabahcesi.com.tr islami Sohbet sitesi hakkında sizlerden gelen soru ve cevaplar.

Sohbete nasıl bağlantı kurabilirim?
Sohbete giriş yapabilmeniz için, öncelikle kendinize bir takma adı (nick) belirlemeniz gerekmektedir. Sitemizin ana sayfası üzerinde bulunan “-Sohbete Bağlan” sekmesine tıkladığınızda, anında chat ekranına giriş yapabileceksiniz.
duabahcesi ücret talep ediyor mu?
Hayır.duabahcesi.com.tr aracılığı ile sohbet etmek tamamen ücretsizdir. Sunucu üzerinde, sizden para talebinde bulunan hiç kimseye itibar etmeyin.
İki özel pencerede sohbet edilir mi?
Evet, özelde konuşmak istediğiniz kullanıcın üzerine, iki kez tıklamanız doğrultusunda açılacak pencere üzerinden ikili yani özel sohbet etmeniz mümkündür.
Farklı sohbet odalarına erişim sağlayabilir miyim?
Evet, istediğiniz kanala erişim sağlama hakkına sahipsiniz. Bunun için “/join #kanalismi” komutunu uygulamanız yeterli olacaktır.
Seçtiğim rumuzu(nick) benden başkasının kullanmaması için ne yapabilirim?
Seçtiğiniz rumuzu nasıl kayıt altına alacağınız bu başlığın hemen altında bulunan yardım sorusunda açıklanmıştır. Detaylı bilgi için #help kanalını ziyaret edebilirsiniz.
Kullandığım rumuzu(nick) şifreleyebilir miyim?
Evet, kullandığınız rumuz(nicki) şifreleyebilirsiniz. Bu sayede, sizin dışınızda kimse o rumuzu kullanamayacaktır. Bunun için, “/msgnickservregister şifreniz email@adresi” komutunu kullanabilirsiniz. Veya #help kanalına giriş sağlayabilirsiniz.
Kayıt ettiğim rumuzu sisteme nasıl tanıtabilirim?
Kayıt altına aldığınız rumuzun şifresini girip sisteme tanıtabilirsiniz. Bunun için, “/identify şifre” komutunu uygulayabilirsiniz. Şifrenizi tanıtmadığınız takdirde, sistem size rastgele şifresiz bir rumuz verecektir.
Kullandığım rumuzun(nick) şifresini unuttuğumda ne yapabilirim?
Şifrelediğiniz rumuzun şifresini unuttuğunuzda, #operhelp kanalını ziyaret edebilir. Orada bulunan yetkililerden yardım alabilirsiniz.
Bir kanalda yetkili (yönetici) olabilir miyim?
Evet, kanalları korumak için ”@” işareti ile kanalda bulunan rumuzlar ile konuşup, sunucuda geçirdiğiniz süreç fazlaysa, sizde yetkili/yönetici olabilirsiniz.
Yetkili olduğum kanaldan bir kullanıcıyı nasıl uzaklaştırabilirim?
Bunun için ilk önce seçtiğiniz kanalda yetki sahibi (@) olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında, “ /mode #kanal +b isim /kick isim” komut dizilimi ile kullanıcıyı kanaldan uzaklaştırabilirsiniz.

İSLAMİ SOHBET SİTESİ