Tasavvuf Chat 💬

İslam dininin farzları ve sünnetleri olduğu gibi düşünce anlayışları da vardır. Bu anlayışlardan biri tasavvuftur. Tasavvuf, İslam dinini ve din hakkında felsefi düşünceleri ele alan bir anlayıştır. Aynı zamanda İslam dininin bir sanatı olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bu sanatın içinde bazı terimler bulunmaktadır. Bunlara tasavvufi terimler denmektedir.

İslami Sohbet Sitelerinin Tasavvuf ile alakasi

Tasavvuf konusunda dinî ve felsefî iki tür tasavvuftan söz ediyor. Şu sözler onun bu konudaki düşüncesini çok iyi açıklamaktadır: “Gerçek tasavvufun hedefi ve amacı; Allah’ın mânevî yakınlığıdır, ma’rifet ve rızasıdır. Buna ermenin yolu Kitap ve Sünnet’e tam uymaktır. Fakat bu uyma zor ve güç bir iştir. Herkes Kitap ve Sünnet’e uyuyorum davâsındadır, bu davâda doğru ve gerçekçi olanlar azdır.

Tasavvufta Neler Önemlıdır!

tasavvuf sohbet odalari

• Peygamber Efendimizin (sav) tavsiye ettiği: “yetimin başını okşamak sevabı” bilgisayar üzerinden on-line mümkün olsaydı, Modern hayatın konforuna alışan Müslümanlar onu da yapardı.

• Ülkemiz Türkiye başta olmak üzere Dünyadakı Tüm Müslüman ülkelerden bizi ziyaret eden yeni ziyaretçilerle iletişim kurabilirsiniz.

• Gerçek hayatta bulamadığınız islami arkadaşınızı duabahcesi sohbet sitemizde sohbet ederek bulabilir, en güzel dua orneklerini sevdiklerinize gonderebilirsınız.

• bulunduğunuz her yerden mobil dini sohbet uygulaması ile islami sohbet odalarını kesintisiz ziyaret edebilirsiniz.

Tasavvuf Sohbet Chat!

İnsanlığa bir rahmet ve hidayet olarak gelen din-i mübin-i İslâm’ın en güzel ve nezih ifadesi olan tasavvuf, nesiller boyunca insanlığa imanın, ihlâsın ve takvanın lezzetini tattırmış; onların kâmil insanlar olmasını sağlamıştır. Bir irşad ve ahlâk yolu olarak tasavvuf aynı zamanda İslâm kültür ve medeniyetinin gelişmesine ve yayılmasına çok büyük katkılarda bulunmuştur. Tasavvuf ; faydası büyük olup insanın içini ve dışını imar eder.Allah Teala ile yakınlığı gerçekleştirir. O’nun rızasını elde etmeye vesile olur. Tasavvufi hayatta verilen görevler kişinin kalbinin günah kirlerinden ,zulümattan temizlenmesine vesile olur.. Muhammed Diyauddin (k.s) Tasavvufun gayesi; nefisleri kirlerden temizleyip ,tezkiye etmektir buyurmuştur .İnsanın kalbinin bozulması zahirinin de bozulmasına sebep olur. İşlenilen her bir günahtan dolayı kalbe bir siyah nokta konulur,kalp kirlenir buyuran Allah Resulü (S.A.V)Ashâb’ını kalplerini ıslah etmeye yönlendirmiş onlara Cenabı Hakk’ın kullarının kalplerine nazar ettiğini öğretmiştir.

Tasavvuf sohbet odalarına bağlanabilmeniz için giriş menüsünü kullanarak kendinize nickname seçmeniz ve bağlan butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu kısmı atladıktan sonra applet ekranına güvenli bir şekilde geçiş yaparak sohbet kanallarına aktarılacaksınız. Bağlantı kurduğunuz odalar dışında /list seçimi ile ekranınıza gelen oda listesinde bulunan dilediğiniz sohbet kanalına çift tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Çevrimiçi anlık sohbet akışının bulunduğu kanalları bu şekilde ziyaret edebilirsiniz. Java chat sayılı sitelerin arasında en büyük alternatif sohbet platformu olarak tercih edilebilir. Anlık online yüzlerce gerçek sohbetçi kullanıcıların giriş yaptığı global chat platformu özelliği taşımaktadır.

Tasavvuf nedir

Tarikat yol demektir; bu, Allah ile kul arasındaki bir yoldur ve bunu başkalarının bilmesi gerekmez. Bir sohbetinde şunları söylemiş: “Biz şöhret adamı değiliz, tarikata girmekle bir şey olunmaz, tarikat yol demektir, yola girmekten maksat hedefe doğru yürümektir.” Bu yolun hedef ve neticesinin Allah’ın mânevî yakınlığı, ma’rifet ve rızası olduğunu ifade etmiştir.

Tarikat konusundaki şu sözleri de önemlidir: ”Allah’a mânen yakınlaşmak, O’nu bilip tanımak ve rızasını kazanmak için bir tarikata girmek, bir şeyh ve mürşit edinmek mutlaka gerekli ve zarurî değildir. Çünkü Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Azimüşşan herkesin imamı, mürşidi, öğretmenidir.

Tasavvuf Sohbete Bağlanırken Dikkat!
Tasavvuf Sohbet sitesi 18 yaş ve üzeri kullanıcı kabul etmektedir.
Ahlaki kurallara ve sohbet içerisinde yazılı bulunan şartlara dikkat edilmelidir.
Din, dil, ırk gibi söylemler huzursuzluk ortamı oluşturduğu için kesinlikle yasaktır.
Kişisel veri paylaşımı ikinci şahıslarla kesinlikle paylaşılmamalıdır.
Sohbet odalarında genel şartları kabul dilediğiniz an sohbet edebilirsiniz.
Duabahcesi.com.tr
Tasavvuf ortamı kurup kendinizi özel hissedebileceğiniz en iddalı #CHAT odalarındasınız. Bedava islami sohbetin tadını çıkarın.

Tasavvuf, mobil, Sohbet Sitesi